SUPER CENY - wejdź

TWÓJ ZYSK - wejdź

Frytownice

Frytkownice przemysłowe/gastronomiczne

Prowadzenie dużej czy małej restauracji lub jakiegokolwiek innego punktu gastronomicznego wymaga odpowiedniego, specjalistycznego sprzętu. Jest to o tyle istotne, gdyż frytkownice gastronomiczne do profesjonalnego przeznaczenia charakteryzują się zdecydowanie większą wydajnością. Ich konstrukcja jest również bardzo wytrzymała i dostosowana do częstego stosowania. Nie bez znaczenia pozostają też materiały, z których wykonane są sprzęty gastronomiczne – są one łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu czystości, co jest niezmiernie ważne z punktu widzenia przepisów Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. W przypadku żywienia zbiorowego są one zaś bardzo restrykcyjne.

Frytkownice – jeden z najpopularniejszych sprzętów w barach i restauracjach

Nawet w małych budkach oferujących jedzenie typu Fast Food frytownice gastronomiczne są praktycznie niezbędne, gdyż jest to bardzo typowy, szybki posiłek wybierany przez wielu zabieganych klientów. Frytki są ponadto łatwe do zjedzenia „w biegu”. Z tego względu frytkownice przemysłowe znaleźć można również w renomowanych restauracjach, gdzie wykorzystywane są one nie tylko do smażenia frytek, ale również bardziej wyrafinowanych dań, na przykład różnego rodzaju warzyw w tempurze czy innych przekąsek smażonych w głębokim tłuszczu. Frytkownice do gastronomii są zatem bardzo uniwersalnym sprzętem, który występuje w wielu różnych typach i rozmiarach – tylko od naszych potrzeb zależy, jakie z nich wybierzemy. Kolejną zaletą frytkownic jest to, że zbudowane są one z wyjmowaną misą. Taka konstrukcja pozwala nie tylko od razu odsączyć smażone produkty z nadmiaru oleju, ale również uniknąć niebezpieczeństwa poparzenia gorącym tłuszczem. Następny plus oferowanych przez sklep frytkownic jest taki, że produkty przygotowywane przy ich pomocy, dzięki bardzo wysokiej temperaturze, zyskują chrupiącą skórkę pozostając jednocześnie miękkie w środku. Istnieją nawet przepisy na lody przygotowywane we frytkownicach (stosuje się tutaj wspomnianą zasadę smażenia w bardzo wysokiej temperaturze, która pozwala na usmażenie się „ panierki ” bez rozpuszczenia wnętrza).

Gdzie kupić odpowiednie frytkownice do gastronomii?

W sklepie internetowym Mikserek.pl, oprócz szeregu innych profesjonalnych sprzętów, znaleźć można również duży wybór frytkownic w atrakcyjnych cenach, które znajdą zastosowanie w każdym punkcie gastronomicznym.
Zapraszamy do zakupów !

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 72 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 72 elementów