SUPER CENY - wejdź

TWÓJ ZYSK - wejdź

Kontakt grille

Grill kontaktowy

Grille kontaktowe są urządzeniami, które świetnie sprawdzają się w gastronomii. Aby korzystać z grilla kontaktowego elektrycznego wystarczy posiadać dostęp do sieci, więc taki grill nadaje się również do bardzo małych punktów gastronomicznych - takich jak na przykład budki oferujące szybkie jedzenie typu hot dogi czy zapiekanki. Dla barów, które mają problem z elektrycznością dobrym rozwiązaniem są gazowe grille kontaktowe. Istnieje wiele rodzajów tych urządzeń, a ich specyficzną funkcją jest możliwość składania, co pozwala na przykład na przygotowanie kanapki na ciepło, na przykład panini. Ta funkcja wykorzystywana jest również coraz częściej w sklepach spożywczych, które w ten sposób rozszerzają swoją ofertę.

Grill kontaktowy – zalety i rodzaje

Te urządzenia mają wiele plusów. Po pierwsze są tak łatwe i intuicyjne w użytkowaniu, że ich obsługi nauczy się szybko każdy nowy pracownik. Ponadto sama konstrukcja pozwala na bardzo sprawne przygotowywanie potraw poprzez wykorzystanie składanej powierzchni grzewczej oraz równomierne rozprowadzanie i utrzymywanie temperatury. Grill kontaktowy pozwala na szybkie przygotowywanie potraw mniej doświadczonym kucharzom.  Grille kontaktowe występują też w różnych rodzajach – powierzchnia płyt grzewczych może być ryflowana, gładka czy mieszana (na przykład gładka płyta dolna i ryflowana górna). Kolejne rozróżnienie to grill pojedynczy lub rozdzielony na dwie części, dzięki czemu możemy go używać jak dwóch odrębnych urządzeń.

Na co zwracać uwagę i gdzie kupić dobry grill kontaktowy

Kupując grille kontaktowe należy wziąć pod uwagę kilka czynników – na przykład moc urządzenia. Płyty robocze najlepiej, aby były żeliwne, co pozwala na równomierne rozprowadzenie temperatury. Przy obudowie zwracamy uwagę na łatwość utrzymania jej w  odpowiedniej czystości. Zapraszamy do zakupów w sklepie Mikserek.pl. Znajdą tam Państwo grill kontaktowy dla siebie w bardzo atrakcyjnych cenach!

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 43 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 43 elementów