SUPER CENY - wejdź

TWÓJ ZYSK - wejdź

Kuchenki

Profesjonalne kuchenki do gastronomii

Kuchenki to prawdopodobnie najważniejszy sprzęt w profesjonalnym gotowaniu. Zastanawiając się jaki element wyposażenia profesjonalnej kuchni jest najistotniejszy, a zarazem najczęściej wykorzystywany, od razu myślimy o różnego rodzaju kuchenkach. Wszakże bez nich praktycznie niemożliwe jest przygotowywanie różnego rodzaju dań. Oprócz standardowych, profesjonalnych kuchenek gazowych czy elektrycznych wykorzystywane są również kuchenki mikrofalowe czy, coraz popularniejsze, indukcyjne. Te pierwsze służą głównie do szybkiego podgrzewania czy rozmrażania i najczęściej używa się ich w barach czy małych punktach gastronomicznych, a nawet sklepach serwujących „szybkie dania” na ciepło. Natomiast mówiąc o kuchenkach do gastronomii mamy na myśli standardowe, zwykle wolnostojące, duże urządzenia umożliwiające różnego rodzaju obróbkę termiczną.

Jak zbudowane są profesjonalne kuchenki?

Kuchenki do gastronomii mogą różnić się nie tylko samą konstrukcją, ale również dodatkowymi funkcjami, w które zostały wyposażone. Główne rozróżnienie stanowi rodzaj źródła wykorzystywanej energii. Tutaj mamy do wyboru modele gazowe, elektryczne lub mieszane ( na przykład gazowe palniki i elektryczny piekarnik ). Ponadto mogą one posiadać wbudowany piekarnik, jednak istnieją także modele bez tej funkcji. W niedużych kuchniach, gdzie problem stanowi mała ilość miejsca świetne rozwiązanie stanowią tak zwane kuchenki nastawne, które są znacznie mniejsze. Wreszcie kolejna cecha - profesjonalne kuchenki mogą posiadać wiele dodatkowych funkcji, takich jak na przykład bardzo czułe i dokładne mierniki temperatury i inne.

Gdzie znaleźć kuchenki do gastronomii?

Sklep internetowy Mikserek.pl oprócz szeregu innego sprzętu wykorzystywanego w restauracjach oferuje także profesjonalne kuchenki. Chcąc sprostać Państwa wymaganiom prezentujemy je w korzystnych cenach. Zapewniamy, że zakup urządzeń gastronomicznych w Mikserek.pl stanowi dobrą inwestycję w profesjonalną kuchnię !

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 38 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 38 elementów